oxygenoterapie_smetana

Oxygenoterapie

Služby

Oxygenoterapie nebo kyslíková terapie. (Sauerstoffterapie) je příjem kyslíku dvojitou nosní sondou s 30% obsahem kyslíku ve vzduchu ve srovnání s jeho 16% obsahem ve vzduchu, což je úkol 30minutové procedury pro 18krát (tj. 18 dní) v řadě významně zlepšit saturaci (příjem a návrat sekundárních zón), a tím zlepšit fungování funkcí všech orgánů - zpomalit proces stárnutí.

Pacienti tento postup rádi přijmou, hlásí zmizení pocitu únavy a získání pocitu svěžesti.

Vdechování zvlhčeného kyslíku pomocí nosní sondy - tento postup se provádí po dobu 1/2 hodiny na křesle relaxační místnosti, terapie je doplněna příjmem multivitaminů.

Metoda kyslíkové terapie se v medicíně používá již mnoho let. Je známo, že pokud je kyslík spotřebován ve vyšší koncentraci, než je jeho obsah ve vzduchu, pak v tomto okamžiku stoupá koncentrace kyslíku v krevní plazmě. Zvýšení parciálního tlaku kyslíku v krvi vede ke zvýšení přívodu krve do kapilárních cév, takže tkáně dostávají více kyslíku.

Některé problémy, například zhoršení paměti, opožděná reakce, zhoršení zraku a sluchu, migréna, předčasné stárnutí, jsou často důsledkem nedostatečného zásobení těla krví. Zvýšení obsahu kyslíku v tkáních zvyšuje imunitu, zlepšuje růst a regeneraci.

Použití kyslíkové terapie zlepšuje prevenci některých onemocnění, zlepšuje schopnost léčit, zvyšuje fyzické a duševní schopnosti, zlepšuje mikrocirkulaci a zlepšuje celkový stav pokožky.

Kyslík je hnací silou života. Protože jej nelze v těle ukládat, musíme zajistit jeho pravidelné krmení. To je zajištěno dýcháním, z plic kyslík vstupuje do krve pomocí oběhového systému do orgánů celého těla. Následně v kapilárách vstupuje do buněk, kde probíhají procesy výroby energie. Pokud není dostatek kyslíku, není v těle dostatek energie. Můžeme zajistit intenzivní přísun kyslíku do kapilár aplikací vysoce koncentrovaného kyslíku přímo do pokožky. To vše se děje pomocí speciálních aplikátorů.

Galerie